Trwające

+Anima

W świecie przedstawionym w mandze istoty o mocach zwierząt mieszkają wśród zwykłych ludzi. Zwą się +Anima, lecz ze strony śmiertelników nie spotyka ich przychylność – są wręcz nazywani mutantami. Czworo wyrzutków – Kuro, chłopiec o mocach kruka, Husky – ryboczłowiek, Senri – niedźwiedziowaty +Anima oraz dziewczynka, Nana, z mocami nietoperza, próbują zdobyć akceptację i znaleźć sobie miejsce na nieprzyjaznym dla nich świecie. Oto ich historia.

Akcja, Przygodowy, Fantasy, Shounen

+C:Sword and Cornett

Był kiedyś bohater, który pokonywał ciemności na tej ziemi i wyzwolił lud. Następnie zbudował królestwo i posiadał swojego następcę. Mimo jego rządów, władza polityczna była sprawowana tylko i wyłącznie przez arystokratów z każdego regionu. Pewnego dnia, ten pozorny spokój królestwa został zakłócony przez tajemniczą śmierć następcy tronu.

Akcja, Przygodowy, Dramat, Fantasy, Josei, Tajemnica, Shoujo, Historyczne

Ciel

Yvienne Magnolia żyje w małej wiosce, czarując piękną buzią niczym najlepsze czarownice różdżką. Porównanie nader adekwatne, gdy żyje się w świecie pełnym magii. Sielankę przerywa jednak hrabia, któremu jej czarowne piękno, aż zabyt uderzyło do głowy. Po nieudanej próbie porwania Yvienne ucieka do Instytucji magii i czarodziejstwa Lowood, by poznać między innymi Lightsphere i Lariettę, udowadniając, że dobre dziwne imię nie jest złe.

Przygodowy, Fantasy,Romans, Shoujo

Franken Fran

Profesor Madaraki był geniuszem, a jego najcudowniejsze dzieło to jego własna córka, Fran: nastolatka powstała na wzór Frankensteina. Jest niemal równie uzdolniona w dziedzinach chirurgi co jej ojciec, ma jednak mały problem: tyci kompleks Boga, sprawiający, że ratuje każdego kogo tylko może wszelkimi dostępnymi metodami. Chęci ma dobre, ale wychodzi jak to zwykle w tych przypadkach, gdy słowo „wszelkie dostępne środki” znaczą dosłownie wszystko.
Jednak pacjenci żyją, a to przecież ważniejsze niż wszystko inne, prawda?

Komedia, Horror, Dojrzały, Psychologiczny, Sci-fi, Shounen, Nadprzyrodzone moce

Kimi to Boku

Shun Matsuoka, Kaname Tsukahara oraz bliźniacy Yuuki i Yuuta Asabowie są przyjaciółmi jeszcze z czasów przedszkolnych. Obecnie uczniowie szkoły średniej, razem spędzają każdą wolną chwilę, głównie tocząc długie rozmowy o niczym. Ich spokojny żywot nabiera znacznego rozpędu, kiedy do szkoły przenosi się pół­‑Japończyk, Chizuru Tachibana. Głośny i energiczny chłopak twierdzi, że jest przyjacielem Yuukiego z czasów dzieciństwa, chociaż zainteresowany stanowczo temu zaprzecza. Mimo początkowej niechęci do nowego kolegi, Chizuru szybko dołącza do paczki i tak rozpoczyna się zupełnie nowy rozdział w życiu chłopców… (opis z www.tanuki.pl)

Komedia, Dramat, Romans, Szkolne, Shounen, Okruchy życia

Kokoro Botan

Podczas ceremonii rozpoczęcia szkoły, Koga Eito ze specjalnej klasy, pomaga Kasudze Niinie z jej złym stanem zdrowia. Jego delikatna postawa urzeka Niinę, więc postanawia wyznać mu swoje uczucia. Tak więc, próby w miłości tej pary rozpoczynają się! Wraz z upływem czasu, Niinie trudno jest nadal kochać Kogę, ponieważ zdarzają się przypadki, kiedy wydaje się, że on bawi się jej uczuciami . Uważa, że dalsze umawianie się z Kogą może nieść za sobą ponurą przyszłość.
JOINT Z GRUPĄ CHERRY SCANS

Romans, Szkolne życie, Shoujo

Sora no Otoshimono

Sakurai Tomoki jest zwyczajnym, przeciętnym uczniem. Najważniejszy dla niego jest spokój, rutyna (no i kolekcja świerszczyków). Ale życie naszego bohatera wcale nie przypomina sielanki, o nie! Sąsiadka ćwiczy na nim ciosy karate, inny znajomy skacze z budynku szkoły i ciągle nawija o jakimś „Nowym Kontynencie”, a sam Tomo miewa niepokojące, „mokre” sny. Na domiar złego, z nieba spada dziwny anioł! Chcesz wiedzieć więcej? Zapraszam do czytania.

Akcja, Harem, Komedia, Nadprzyrodzone moce, Romans, Sci-fi, Shounen, Szkolne życie, Zboczony

Zankoku na Kami ga Shihai Suru

Siedemnastoletni Jeremy żyje w Bostonie razem z matką, Sandrą, która nigdy nie pozbierała się do końca po śmierci jego ojca. Kiedy pojawia się Greg, bogaty wdowiec z dwójką synów, który chce poślubić Sandrę, Jeremy myśli, że nie może być lepiej. Wszystko zmienia się, gdy Greg okazuje się sadystycznym pedofilem, upatrując Jeremy’ego na swoją ofiarę. Kolejne miesiące zmieniają życie Jeremy’ego w piekło, popychając go w końcu do desperackiego czyny: uszkodzenia samochodu Grega, by doprowadzić do jego śmierci. Jednak ofiarą jego pułapki pada również Sandra… Jeden z przyrodnich braci Jeremy’ego, Ian, odkrywa jego sekret i zaczyna go obserwować, jednak z czasem dowiaduje się o wiele więcej niż się kiedykolwiek spodziewał, a jego fascynacja obiera niebezpieczny kierunek…

Dramat, Josei, Psychologiczny, Szkolne życie, Shounen Ai, Okruchy życia, Tragedia

Jedna odpowiedź dla Trwające

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wpisz odpowiednią liczbę, aby dodać komentarz ;) * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.