Ekipa

Ningyo zostało założone i wydało swój pierwszy rozdział 7 czerwca w 2011 roku. Nazwa grupy w języku japońskim ma wiele znaczeń m. in. był to morski potwór lub mechanicze lalki. Jednak ja jako założycielka grupy wybierając nazwę kierowałam się znaczeniem wywodzącym się z religii shinto, w którym Ningyo są to syreny płaczące perłami (podobno zjedzenie ich mięsa zapewnia wieczną młodość).

Już po kilku dniach do grupy dołączyła Minerwa, która zajęła się edycją, niestety była z nami tylko do końca wakacji 2011. Po tym czasie straciłam z nią kontakt. Następnie dołączyła Rika21 (tłumaczka), która zaproponowała skończenie projektu rozpoczętego przez grupę Jigoku no Hana – Penguin Prince. Kolejnymi osobami, które do nas dołączyły, były Sara i Lain. Kontakt z nami nawiązała anulka406, która prowadziła grupę Happy Berry i przed nami tłumaczyła Bokura ga Ita. Zgodziła się pomóc w tłumaczeniu mangi. Do grupy dołączyły także Hissori (tłumaczka) i Xscape (tłumaczka i edytorka) oraz BAka Baka, która zanim zdecydowała się przyłączyć do Ningyo, wspierała nas częstymi komentarzami.

Praca nad mangami jest wykonywana od fanów dla fanów, nikt nie odnosi żadnych korzyści.

 KAEDE


Beznadziejnie zakochana w kotach. Może siedzieć godzinami w kuchni piekąc różne słodkości. Uwielbia bishów i słodycze :3 Lubi robić wszystko sama, więc często trzeba jej przypominać, żeby dała popracować innym.

SAENE


Znana również jako Sara. Prawa nerka Kaede, jak również Szefowa Działu Technicznego. Kobieta wszechstronna (więc niekórzy podejrzewają ją o posiadanie nadprogramowej liczby mózgów). Unikalny okaz na świecie zagrożony wyginięciem - mądra blondynka.

BAKA BAKA


Leniwa, głośna, psująca wszystko, mająca zboczone poczucie humoru, uczynna, roztrzepana i nieogarnięta, niewyposażona w korektor do wielu powierzchni, utalentowana muzycznie, otwarta na różne kultury, roznegliżowana, uzależniona od komputera, opóźniona, lecz gdy coś robi, daje z siebie wszystko.

JUSTYSIA


Próbująca odnależć swoje miejsce w rzeczywistości pod pozorem niewinna dziewczyna. Zbierająca co chwilę nowe obsesje. Kocha muzykę, w większości rocka oraz wszelkie rzeczy powiązane z gejami 😉 Uwielbia czytać książki, szczególnie kryminały. Od pewnego czasu siedzi po uszy w fandomie supernaturala.

ASKARA


Dziewczyna z (nie)zdrową obsesją na punkcie Bleacha. Uwielbia wszelkie tajemnice i zagadki. Przy romansach rozkleja się od byle czego. Boi się żab i horrorów. Straszny leń, ale gdy ją coś zainteresuje potrafi się zaangażować bez reszty. Perfekcjonistka, nienawidzi, gdy jej ktoś wjeżdża na ambicję.

YOUKAI


Leniwy, cichy i dziki youkai. Uwielbia zwierzaki (z wyjątkiem pasożytów, ludzi itp...) w szczególności puchate i mechate gryzonie. Lubi też rysować, słuchać muzyki i oglądać animacje maści wszelakiej. Nie cierpi bachorów i nadeptywania na ogon.

K_A_K_A


Niepoprawna romantyczka zakochana w buldogach francuskich i mopsach. Uwielbia spędzać wieczory z mangą w wersji książkowej lub wirtualnej. Największy talent - częste popełnianie różnego rodzaju gaf.

STEFF


Dziwne dziecko zafascynowane kulturą queer oraz ruchem rave. Niestabilne psychiczne (a co za tym idzie - emocjonalnie). Kocha owieczki, szczególnie te zagubione. Nie cierpi okropnego błędu, który popełnia zaskakująco duża liczba osób - WZIĄŚĆ. I dlatego właśnie została korektorem.

MASUKI


Skoro trzeba... Lubię to i tamto, nie lubię fałszywych ludzi. Moje hobby to takie tam. Przyszłość? Nie istnieje.

HEBIAME


Jest miła, nieśmiała, ale stanowcza i walczy o swoje. Nie ocenia ludzi, patrzy na nich z przymrużeniem oka - choć czasem tylko do zgrania muszki ze szczerbinką. Uwielbia koty, czasem coś nabazgroli, w wolnym czasie jeździ konno i ogląda anime.

NILIUS


Więc tak jestem wolnomyślicielem ( trochę lepiej brzmi niż leni :D) Jestem głodnym wiedzy uczniem liceum który zamiast uważać na lekcji czyta mange na telefonie(W wersji papierowej tez mi się zdarza xD). W wolnym czasie od czytania mang gram w gry zazwyczaj mmo (lubię rywalizacje :#), słucham muzyki ( zazwyczaj metalu chodź co dziwny podoba mi się j-pop >.>), gram w kosza, macham hantlami, czytuje Fantazy , imprezuję ze znajomymi ^^

USMVALOR


Żłopię kawę, jak Hummer benzynę. Lubię luźne rozmowy, nie przesłodzone gadki. Dosyć często sam taką zaczynam. Nie lubię palaczy, piwa nie pogardzę a do tematu się dopasuje. Pedantyczny, uległy, cierpliwy i czasem czepliwy.

LIKORYS


Taka sobie walnięta dziecina, zakochana w nostalgii i największych odchyłach. Zbyt ambitna na własne nieszczęście i zbyt sklerotyczna by uczyć się na własnych błędach.

KU-CHAN


Jestem szaloną osóbką. Kocham się śmiać i chociaż jestem leniwa to aż za dużo się ruszam (dość dziwne połączenie). Kocham swoje glany, nie potrafiłabym bez nich żyć.

KIRAMORI


Uparty, leniwy choć miły chłopak, lubiący czytać mangi oraz oglądać anime, interesuję się kulturą japońską, mimo to nie nazywam siebie otaku i nie chcę być tak nazywany ;D Lubię rysować czytać książki i jeszcze raz rysować 😉

FROUFROU


Dołączam do tutejszego grona kotolubów (mam 3, niestety, żyjemy w separacji). Anime już dawno nie oglądałam, a mangi czytam tylko te, nad którymi pracuję + parę wyjątków. W czasie wolnym od mang gram w gry, obecnie szukam nowego mmorpga. Interesuje mnie szeroko pojęta fantastyka, ale nie to coś o nastoletnich, niestabilnych uczuciowo "wampirach" i takich tam. Lubię czekoladę, ale kto jej nie lubi. Chyba starczy.

JAGA92


Jestem studentką mającą zbyt dużo wolnego czasu. Lubię czytać książki, mangi ,oglądać seriale, słuchać muzyki (wszystko co wpadnie mi w ucho) i jeść. Jestem źródłem niespożytej energii, bywam uszczypliwa, ale optymistycznie nastawiona do świata i ludzi.

MYNGWEN


Wyrośnięty hobbit uciekający od rzeczywistości na wszelkie możliwe sposoby. Władca Czasu na emeryturze, typowa fujoshi, miłośniczka kotów i waleni błękitnych. Oprócz poświęcania życia na anime, mangi i seriale, prężnie działa w ruchu LGBTQ oraz szuka sensu życia.

QUANCHI


Stary-nowy nabytek. Wieloletnia tłumaczka (niekoniecznie na tej stronie :)) i pomagier. Między studiami, pracą, studium, a treningiem zdarza jej się coś ładnie przetłumaczyć. Dziecko Hellsinga, czołgów i muzyki.

ITAMIRACHI


Sprawia pozory spokojnej osoby lecz tak naprawdę nikt nie wie co się dzieje w jej umyśle. Od dziecka uwielbia spędzać czas po ciemku a od jakiegoś czasu upodobała sobie nocne spacerki. Od niedawna zafascynowana demonologią i stara się zdobywać wszelką wiedzę na ten temat. Uwielbia czytać mangi oraz oglądać anime bardziej niż cokolwiek innego. Zakochana do szaleństwa w chirurgu śmierci - Trafalgarze Lawie ♥♥♥

MOONRIEN


Niepowtarzalna zołza i zło wcielone. Na co dzień zamknięta, z nietypowym podejściem na świat, wielbicielka wszystkiego, co kawaii. Zakochana w muzyce, sztuce, modzie, zwierzątkach i... długowłosych mężczyznach. Jej głowę wypełniają ponure (choć z różowym, słodkim zabarwieniem!) obrazy, teksty i riffy. Okultystka. Wieloletni gracz. Miłośniczka fitnessu, fotografii i literatury.

2 Odpowiedzi

 1. Kazumy says:

  Oho, Kashim enneagramową Dwójką? >:3

 2. AnimeON says:

  Chciałbym zaproponować bardzo korzystną ofertę dla państwa.
  Chodzi oczywiści o wymianę banerów między AnimeON.pl a państwa stroną.

  Pozdrawiam
  Redakcja AnimeON.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wpisz odpowiednią liczbę, aby dodać komentarz ;) * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.